secretie

Candidoza

Postata de diana122123353 cu 12 ani in urma.

buna!am o fetita de noua luni (sa zicem cam de 4 ori)a avut o secretie albicioasa ,ce poate fi?mulltumesc

Raspunsuri (3)

Dar

acum 12 ani

De unde a iesit secretia: nas, gura, ochi, organe genitale?

diana122123353

acum 12 ani

organe genitale ,o secretie fara miros ,ff rar apare ,fara mancarimi sau inroseli si nu e grunjoasa

Dr. Mirela Telipan

acum 12 ani

Banuiesc ca secretia a fost genitala; nu a-ti precizat daca a fost dupa un tratament cu antibiotice sau in alt context si cit a durat. S-a vindecat de la sine? uneori secretiile vaginale pot fi normale daca nu sunt si alte semne deranjante in zona mincarime, edem, nu au miros si dispar de la sine. Daca secretia este mai grunjoasa , poate fi si o candida dar trebuie vazut in ce context.