secretie vaginala

Candidoza

Postata de todosiu288 cu 12 ani in urma.

Buna ziua. de cateva luni, am o secretie vaginala alb-galbuie, foarte urat mirositoare(ca pestele stricat) si branzoasa, dar fara prurit sau mancarimi, apare la jumatatea ciclului menstrual.Tot in urma cu cateva luni am avut cistita si candidoza care nu a mai recidivat de cand am avut cistita. As dori daca se poate o recomandare, un tratament. Va multumesc!

Raspunsuri (6)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

va sfatuiesc sa va adresati serviciului medical de ginecologie, in eventualitatea efectuarii unei citologii vaginale si stabilirii ulterioare a tratamentului adecvat.

ochi negri

acum 12 ani

Ai cel putin o micoza vaginala.Tratament:5 zile Canesten+crema vaginala Lomexin,inaintea menstruatiei si 3 zile Canesten dupa.Flucovim 150mg 1 la 7 zile.
Dar n-ar fi rau sa te vada totusi un ginecolog

Mihaela

acum 12 ani

Daca ii dai tratamentul, sa o crezi tu ca mai merge la medic! Il face asa dupa ureche, daca merge bine daca nu nu. Nu e o idee buna, nu trebuia sa scrii un tratament...

todosiu288

acum 12 ani

Va multumesc!

bya

acum 12 ani

Buna ziua de cateva luni am o secretie alb-galbuie ft urat mirositoare , si nus ce sa ma fac ... mi frica sa merg la ginecolog ... As dori daca se poate o recomandare, un tratament. Va multumesc!

alee alexandra

acum 8 ani

buna seara am 18 ani de 3 ani am o scurgere alba urat mirositoare am fost la ginecolog si mea dat TERGYNAN dar dupa ce am terminat tratamentu tot imi mai curgea ce ar trebui sa fac va rog frumos daca se poate sa ami dati vriun sfat multumesc