se poate trata?

Candidoza

Postata de mikala cu 14 ani in urma.

Buna ziua! am si eu o problema ..am o relatie de 4 ani si contact sexual nu am avut decat cu el ...de cateva zile lui i`au aparut niste bubite mici rosii ,mancarimi si inflamatie ,penisul ii este si putzin umflatmai are si o scurgere galbuie ..:( ar trebui sa mearga la un control sau poate incerca mai intai un tratament ceva ...?i`au mai aparut si altadata dar erau doar acele bubitze rosii care ii treceau in cateva ore... credeti ca ar putea avea ceva grav?se poate transmite si la mine ..sau poate am deja ?va multumesc!

Raspunsuri (7)

MARI..

acum 14 ani

Buna ,Mikala. Intreaba-l prin ce flori a umblat . Mai mult ca sigur are o boala cu transmitere sexuala pe care ti-o poate ,,darui ,, si tie .

Lucia

acum 14 ani

Probabil are candida, care nu e neaparat sa se ia pe cale sexuala, dar este posibil si acest lucru.cel mai bine mergeti la un control, atat tu cat si el, nu mai asteptati ca se poate agrava .

georgeta

acum 14 ani

sigur am mai fost cu cineva . :) cred ca si eu mam confruntat cu acesta dilema dar cel mai bine e sa vb amanoi si sa- i explici la ce riscuri va supuneti amandoi.

ka7y

acum 14 ani

buna...ii o chestie nashpa:))......este posibilitate sa fii umblat el aiurea pe undeva....si cel mai bine ar fii sa mergi tu la un control ginecologic sa vezi cu ce te`ai ales.....dar dak ii sa ai candida stai linistita ....iti prescrie un tratament tie ....si o sa`i dea si lui un unguent ptr bubitele lui:)).dar fii tu sigura ca nu te`ai ales cu un bts.sanatate

[email protected]

acum 14 ani

mergeti amindoi la doktor, faceti amindoi tratament, desinfectati: miinile,prosoapele,asternutul ,WC si cada de baie cu Klor

calin

acum 14 ani

buna ziua, am fost gasit cu candida am luat 10 zile zanocid si vreo 14 zile terbinafine comprimate si blicerina borazata pe timpul tratameltului parca mia mai trecut dar am terminat tratamentul de 4 zile si am constatat ca pe limba paraca a aparut mai tare albeata aia si in zona genitala parca mai tare !oare traba sa continui tratamentul sau traba un alt fiagnostic?ma poate ajuta si pe mine cineva?:((

linu

acum 14 ani

este greu eu ma lupt cu candida de 2 ani ce ma ajuta dar nu rezolva este med unguent triderm