scurgeri

Candidoza

Postata de andyandy cu 12 ani in urma.

buna seara am si eu o intrebare,de ceva timp am o scurgere putin albicioasa dar mai mult incolora,cateodata are un miros dar nu urat...usturime sau dureri in timpul actului sexual nu am.....poate fi vorba de candida?va multumesc

Raspunsuri (2)

eva40

acum 12 ani

Da,ai o candidoza.Trebuie sa iei AC Zymes 3/zi cca 2 luni,nu costa mult
scrie-mi pe adresa
***@yahoo.com

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Este clar ca este vorba de o infectie cervicovaginala. Cel mai indicat este sa consulti medicul ginecolog si sa ti se recolteze un frotiu din secretie pentru a sti cu certitudine despre ce e vorba. Exista si alte cauze ce dau leucoree( secretia albicioasa) in afara de candida, care este cea mai frecventa.