scurgeri galbui maronii mirositiare

Candidoza

Postata de loredana1979 cu 11 ani in urma.

am inceput sa am de cateva luni o scurgere urat mirositoare de culoare galben- usor maroniu, mentionez ca inainte de a avea scurgerile am luat anticonceptionale. poate fi de la pastile sau e o infectie micotica, ce tratament as putea urma???

Raspunsuri (2)

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Cel mai bine este sa recoltati o secretie vaginala, si in functie de rezultat sa urmati trat. adecvat.

maura

acum 11 ani

buna ziua doamna doctor as avea si eu o rugaminte la dvs sa.mi raspundeti la o intrebare din decembrie pana in luna aprilie in fiecare luna consecutiv dupa ciclul menstrual care tine 7 zile a 14 zi imi apare o leucoree usor maronie care o tratez cu poliginax ovule pe moment dupa care imi trece si in luna urmatoare in ziua 14 iar imi revine aceasta leucoree mentionez ca am si un chist hematic ovarian care il tratez cu naturiste de la 3 cm e acum 1 cm,sunt disperata nu stiu ce sa cred sa fie oare un neoplasm de col uterin????va rog frumos sa imi raspundeti!sarutmana