scurgere vaginala

Candidoza

Postata de liliana135 cu 15 ani in urma.

buna ziua spuneti-mi va rog daca este normal ca o fetita de trei ani sa aiba intre valve si labii o scurgere care arata ca o brinza.eu o curat doar o data pe saptamina fiindca medicul mi-a spus ca daca o cureti foarte des ii sensibilizezi zona vaginala!(ca si cerumul din urechi)
multumesc

Raspunsuri (1)

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Ar fi bine sa mergi cu fetita la medic sa-i faca un examen sumar de urina si urocultura eventual examen de secretie vaginala (se face in spitale de copii); se spala doar cu apa si sapun. Multa sanatate si sa ne scrii.