sar putea sa fie candida????

Candidoza

Postata de Marinel7125359 cu 14 ani in urma.

am avut un cantact neprotejat acum vreun an.at am observat dar mi sa parut normal ca are foarte mult lichid alb-transaparent in vagin si multa "branza". inainte mirosea urat dar dupa ce am luat eritromicina pentru gat a trecut. am fost la medic si a zis ca nui decat o simpla iritatie,dar penisul e mai rosu,iar cand iau antibiotic e si mai rosu si se formeaza braza,ceea ce normal nu exista. inainte de ejaculare iasa o substanta alba,ff alunecoasa,iar sperma mi se pare a fi mai galbena.am facut tpha si vdrl si au iesit negative ambele la un interval de 30 de zile. am citit pe sitte alte cazuri dar nici unul de baiat si am zis ca poate ma puteti ajuta mai mult decat doctorii locali.

Raspunsuri (4)

stell_bebe

acum 14 ani

am citit pe net despre semptomele candidozei la barbati
"La barbati, Candida cauzeaza inflamarea penisului, mici eriteme de culoare rosie, cu suprafata lucioasa, insotite de mancarime sau usturimi"
daca ai asa ceva te poti gandi la candidoza, dar cel mai bine este sa consulti un medic, chiar si aici, la "consulta medicul on line"

multa sanatate!!

marco

acum 14 ani

iti pot spune ca din ceea ce descrii e vorba de candidoza, dar un sfat e sa iti faci si analizele pentr chlamydia , ca sa fii mai sigur, e posibil sa fii si asta o cauza , mai ales daca ASLO ti-a iesit crescut, UN SFAT AR FI SA NU LE LASI NETRATATE si sa refaci analizele, ptr ca pot recidiva

merya

acum 14 ani

bdkvdjbhdfbhgknbvhbd naspa

poisson13

acum 13 ani

data viitoare puneti o guma!!~!preservativ! boala nu se vede! si chiar daca spui ca e CURATA poate avea hepatita, sida, chlamidia, herpes, candida etc!!Ai grija si multa sanatate la toti!!