Rezultate papanicolau parere

Candidoza

Postata de Madalina_Dracea cu 11 ani in urma.

Buna ziua,

As dori, daca se poate, sa-mi dati parerea in ceea ce priveste rezultatul la acest test, toate celelalte sunt negative, insa la cocobacili mi-a iesit DA, iar ca
Descriere citologica -
Frecvente celule superficiale cianofile si orangeofile. Frecvente celule endocervicale . Polimorfonucleare frecvent . Rare hematii .

Va rog sa ma ajutati ca sunt ingrijorata pana ajung la medic.
Multumesc.
Toate cele bune,

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Inseamna ca aveti o infectie vaginala determinata de acei cocobacili. Va trebui sa urmati un tratament la recomandarea medicului curant si sa repetati examinarea secretiei vaginale.