Raceala la ovare

Candidoza

Postata de Sandida cu 13 ani in urma.

Buna ziua.
Totul a inceput acum in jur de 8 zile : cand mergeam la baie pentru a face treaba mica era insotita de sangerari. Ba mai mult imi crea o stare de disconfort, intrucat ma ustura.
Aceste dureri au trecut si sangerarea, insa inca mai simt o durere de spate(mai mult la nivelul rinichiului stang si aproape de ovarul stang). De trei zile fac febra incontinuu.

Mentionez ca am avut ultimul contact sexual acum 10 zile. E posibil sa fiu insarcinata sau sa fie vorba doar de o raceala la ovare/rinichi (pentru ca, recunosc, in zilele ploioase nu m-am imbracat adecvat)?

Va rog frumos sa imi raspundeti. Multumesc!

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 13 ani

Daca ai hematurie (sange in urina), cel mai probabil este o pietricica sau nisip la rinichi. Daca nici nu bei suficient lichid in general din varii motive, atunci ipoteza mea se confirma. Parerea mea este sa mergi la un medic nefrolog.

Sandida

acum 13 ani

Intr-adevar nu beau suficiente lichide. Va multumesc din suflet pentru promptitudine.

teo

acum 13 ani

am o durere la ovarul stang de cateva zile .care ma ingrijoreaza:parca ma doare si in spate la rinichi.nu imi plac medicii si voiam sa ma tratez acasa dar fiind nesigura daca e cistita sau anexita.raceala la ovare.imi este f. frica si nu stiu ce si cum sa iau.sunt preocupata de ce poate fi.e raceala?am o durere si in abdomen:(jos)si un disconfort.

Utilizator11639516901

acum 2 ani

Cum pot sa scap de răceală de jos ma doare burta si ma ustura mai ales cand fac treaba mica imi curge sânge ce sa fac sa imi treaca mai repede

Utilizator11639516994

acum 2 ani

Cum pot sa scap de răceală acolo jos e prima dată când mi se întâmplă asta si nu stiu ce sa fac ma doare si cand fac treaba mica imi curge sânge și mă doare dar ma si ustura nu știu ce să fac sa imi treaca repede