Preputul Iritat

Candidoza

Postata de Mihai6820 cu 10 ani in urma.

Buna seara. Am si eu o problema. Preputul ma ustura tare cand urinez..am o iritatie foarte mica in varful preputului..(ca si bubitele alea mici care iti ies in gura de te pisca) sunt necircumcis, nu am intretinut relatii sexuale de 6 luni.

Raspunsuri (2)

sss

acum 10 ani

Boala este cauzat de o lupta pentru un "teritoriu"...prin teritoriu se poate intelege o femela, un obiect, un loc de munca, o camera, un loc privat, ceva care crezi ca el al tau.
Conflictul poate sa fie cu colegi, frati, parinti, prieten, numai tu stii.
Cum se termina conflictul corpul intra in faza de vindecare care se manifesta la uretra sau vezica. Daca s-a terminat acum apar simptomele fizice si acestea dispar de la sine daca astepti.

Cauza nu este o infectie si nici microbi !

Daca ai acest tip de conflict des, iti apar aceste simptome tot la fel de des si poti lua munti de antibiotice si nu ai cum sa le rezolvi mai repede decat trec de la sine.
Informeaza-te despre Medicina Noua
http://s*****a/f127-noua-medicina-germana-dupa-dr-hamer

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa efectuati un sumar de urina pentru a exclude infectia urinara. De asemenea, este bine sa consultati si medicul dermato-venerolog pentru evaluare ( examen al secretiei uretrale).