pot sa folosesc cervugid?

Candidoza

Postata de o stea cu 13 ani in urma.

Buna ziua.de cateva zile am avut o scurgere mai abundenta,alb galbuie fara miros.apoi am inceput sa am o mancarime insuportabila.anul trecut am folosit clotrimazol sol si imediat m-am simtit mai bine.acum am simtit ca nu mai are efect.am facut spalaturi vaginale si de ieri am inceput sa pun ovule cervugid.am mai folosi in urma cu vreo 3 ani.pot sa le folosesc si acum?ce altceva sa imi mai cumpar?

Raspunsuri (2)

sorinanetoi

acum 13 ani

Cel mai important este sa te duci la un consult si sa nu iei ceva ce ai luat acum 3 ani de zile.Poate ca acum ai alt fel de ciuperca si este bine sa fie tratata corespunzator!

adriana10

acum 13 ani

Acelasi sfat : mergi la doctor de specialitate ...nu mai lua de la tine putere medicamente.Atat de mult difera bolile intre ele ca poti sa -ti faci mult rau luand un medicament pe care l-ai luat acum trei ani.Acum poate boala difera si acest medicament poate fi contraindicat.Daca aveai o simpla migrena sau ceva simptome mai usoare poate iti dadeam un mic sfat(babesc) dar cu ginecologia(si nu numai) nu e de glumit.Fa-ti timp si mergi la doctor mai ales ca poate fi o boala transmisibila si o mai dai si altora.Bafta!