pot lua Ospen?

Candidoza

Postata de pufoasa cu 11 ani in urma.

De 3 zile am inceput un tratament cu ovule Klion d-100, problema este ca am racit acum si ar trebui sa iau Ospen de 1000, are ceva daca iau si Ospen si Klion?

Va multumesc si astept rasp Dvs cat mai urgent

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu exista interactiuni intre aceste medicamente; le puteti lua pe ambele.

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Este chiar indicat sa le luati caci, ovulele contin un antimicotic ,ptr a nu dezvolta o candidoza de la antibiotice; puteti sa luati si un probiotic pe gura dupa ab, gen Gynie L, ptr acelasi motiv.

Dr. Constantin Rusu

acum 11 ani

Daca, intr-adevar, e vorba de o simpla raceala, nu vad de ce n-ati folosi in locul ospenului niste miere cu lamaie. E mult mai eficient, mai ieftin si fara efecte secundare.