poate cineva sa ma ajute la interpretarea analizelor?

Candidoza

Postata de pusardica cu 12 ani in urma.

frecvente PMN,frecvente celule epiteliale,frecventi bacili Gram pozitivi grosi,cu capete drepte

Raspunsuri (2)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

in cazul in care suferiti de o afectiune, atitudinea corecta este sa mergeti la medicul de familie pentru un consult. in urma acestuia se vor recomanda ulterior si anumite analize sau investigatii specifice bolii dumneavoastra. in urma acestor proceduri se poate formula un diagnostic corect.
din ce ne-ati scris mai sus se poate spune doar ca este vorba despre o infectie, dar mai multe detalii despre acest lucru se pot spune doar daca si dumneavoastra ne scrieti mai multe informatii, spre exemplu ce anume va doare, ce alte simptome mai aveti, de cat timp, ce tratamente ati urmat pana acum, daca ati fost sau nu la doctor, etc.

va urez o zi buna

pusardica

acum 12 ani

aceste rezultate le-am primit in urma unei secretii vaginale,am urmat un tratament cu Gynofort,si precizez ca am o scurgere alb-galbuie de aproximativ 10 ani,eu ac***a in prezent 26 de ani.multumesc