Piele crapata zona genitala

Candidoza

Postata de valerica368303 cu 9 ani in urma.

Periodic apar crapaturi in zona genitala, zona labiilor(intre cea mare si cea mica) si spre anus. Aveti idee de la ce ar putea fi si cu ce m-as putea da sa nu se mai crape pielea? Folosesc o crema de la farmacie, pe care am dat vreo 50lei insa nu mi se pare ca are efect sa hidrateze atat de bine.
Ar putea fi din cauza unei infectii?
Multumesc!

Raspunsuri (1)

livia_027

acum 9 ani

Buna! O prietena de-a mea a avut o problema de genul asta plus mancarimi si iritatie, nu stiu exact din ce cauza, dar a fost la medic, ceea ce te sfatuiesc si pe tine sa faci. Ea a mers la ***, acolo mergem amandoua. Imi spunea apoi ca i-a dat tratament si ca i-a trecut repede, nu stiu ce ciuperca avea. Cel mai bine e sa mergi direct la doctor, in farmacie iti recomanda ceva fara sa vada ce ai si fara sa faca niste analize, si poti primi tratamente care sa inrautateasca problema..