organe genitale

Candidoza

Postata de florentabodirlau cu 12 ani in urma.

De cateva zile am avut cateva intepaturi in organele genitale dupa care a doua zi mi-au aparut 2 3 bubite jos. Ce sa fie oare?

Raspunsuri (4)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

ne puteti da mai multe detalii despre aceste bubite si anume localizarea lor exacta, caracteristicile, sau conditiile in care au aparut? (ex. relatii sexuale neprotejate recente, epilat in zona genitala, etc)

va urez o zi buna

florentabodirlau

acum 12 ani

mie cand si cand imi apare o buba ca un fel de cos copt dar de jur imprejur este pielea cam tare si rosie. acum am vreo 3 astfel de bube,dar inainte de a aparea ele am junghiuri in zona genitala ca niste cutite. insa, pe labiile mici am observat aseara 2 carnotei ca niste alunite mici galbene. acestea imi provoaca usturimi si mancarimi mai mult in timpul noptii. mancarime am ji din cauza acelor bubite care sunt tari de jur imprejur astept raspuns. va multumesc mult!

florentabodirlau

acum 12 ani

adevarul ca inainte de aparitia lor m-am epilat cu un aparat de epilat. dar nu cred ca are vreo legatura caci v-am zis ca ele imi apar cam odata la cateva luni.

florentabodirlau

acum 12 ani

in legatura cu ralatia sexuala, da am avut insa partenerul meu ca si mine de altfel am facut tratament cu fluconazol impotriva candidei si sexul il facem neprotejat. este posibil ca el sa aiba ceva?