Ordine tratament candida

Candidoza

Postata de Cris0101 cu 13 ani in urma.

Buna ! As avea si eu nevoie de putin ajutor. Dupa ce am facut un tratament cu Lomexin (1 ovul) am avut o reactie adversa si am fost la control ca sa ma asigur ca nu era ceva grav. Medicul ginecolog mi-a dat un pomelnic de tratamente si problema mea este ca nu am retinut exact in ce ordine sa le iau. Ma poate ajuta cineva sa ma lamuresc in ce ordine sa le iau? Pe reteta scrie:
1. diflucan - doza unica
2. cervugid - ovule
3. gynofort - crema doza unica
4. feminella vagi c - ovule
+ceva supozitoare cu propolis de la plafar pe care mi-a zis ca le pot folosi pe post de ovule
Multumesc frumos !

Raspunsuri (6)

voda anca

acum 13 ani

Te pot ajuta doar in legatura cu Cervugid-ovule , care se ia 1 ovul seara timp de 12 zile. Multa sanatate.

Cris0101

acum 13 ani

nici macar asta nu mi l-a dat asa...ci cate 2 ovule 2 zile si cate un ovul pana se termina, restul de zile. Merci pentru raspuns

Medic Epuran

acum 13 ani

Cel mai bine ar fi să întrebaţi medicul care v-a prescris acest tratament.

Cris0101

acum 13 ani

Stiu, singura problema este ca medicul poate fi contactat abia saptamana viitoare.

marilu123

acum 13 ani

atentie la ovulele cu propolis s-ar putea sa ai mincarimi, le intrerupi o zi doua, dar nu sunt prea multe ovule, cum faci cu toate odata? sa nu faci reactie la toate amestecurile.

Medic Epuran

acum 13 ani

Numai un medic ginecolog este în măsură să vă dea aceste sfaturi.