Întrebare

Candidoza

Postata de Alalalala cu 11 ani in urma.

Cât de periculoasă este candidoza la nivelul gâtului? Aceasta poate fi tratată? Dacă da, tratamentul este complicat şi cât durează?

Raspunsuri (6)

Geanina

acum 11 ani

Din cate am auzit de la fetita mea (care este medic), tratamentul cu Candy Clear5 are efect in combaterea candidozei.

Alalalala

acum 11 ani

Mulţumesc!

Alisiya

acum 10 ani

E foarte periculoasa, poate ajunge pana la infectii grave in gat. Eu tocmai ma confrunt cu asa ceva acum si am tot gatul numai puncte albe si dureri f mari. Se mai cheama si afte intretinute de candida.... Nu doresc la nimeni sa aiba asa ceva, eu sunt extrem de deprimata cu problema asta, ma doare in gat cum ma durea cand eram copil, numai ca atunci imi trecea , acum e f rau :( Daca e devenit cronica , e aproape imposibil sa o mai trateti, adica se potoleste o perioada apoi si la cel mai mic stres se poate reactiva .

Alalalala

acum 10 ani

Multumesc!

sonya 67

acum 10 ani

incearca sa-ti cumperi direct de la apicultori miere cu propolis ,fa si gargara cu sare .bicarbonat!nu-ti pierde speranta !o sa vezi ca te vei face bine dar iti trebuie rabdare sa nu te astept ca-ti trece in 2-3 zile.multa sanatate!

Alalalala

acum 10 ani

Mulţumesc frumos! Pot spune că mi-a trecut cât de cât, însă am rămas cu o senzaţie neplăcută de nod în gât. Senzaţia nu este permanentă aşa că nu pot spune că ştiu cauza exactă a acesteia.