Mirosuri neplacute

Candidoza

Postata de Sisiiii cu 9 ani in urma.

Buna ziua! De ceva vreme am probleme cu secretiile vaginale abundente, cu aspect branzos si urat mirositoare. Dupa menstruatie, ma mananca si ma inrosesc dar nu tine decat 2-3 zile dar mi se intampla si in afara menstruatiei sa am mancarimi. Sunt virginaa, si nu cred ca poate fi atat de grav. parintii mei nu stiu de asta, mi-e rusine sa le zicc. Spuneti-mi va rog un unguient care v-a ajutat si pe voii, va rog. Nu-mi spuneti sa merg la ginecolog, pentru ca nu mergggg. Multumesc!

Raspunsuri (3)

FreeStyle11

acum 9 ani

Degeaba, ca eu iti spun sa mergi la ginecolog si sa le spui parintilor, sau doar mamei tale.Daca nu se stie ce ai, degeaba dai cu toate cremele existente, ca e egal cu zero.Trebuie sa te vada un specialist ca sa-ti poate puna un diagnostic si un tratament, altfel faci mai rau, ca poate o fi ceva grav si daca nu sti ce ai si nu te tratezi cum trebuie se poate agrava.Nu trebuie sa-ti fie rusine, sunt foarte multe fete de varsta ta care merg la ginecolog, si nu exista nici o problema.Ginecologul este un medic care este specializat pe bolile aparatului genital feminin si trebuie consultat in astfel de situatii.Daca vrei sa asculti bine, daca nu, o faci pe pielea ta.

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Este recomandat sa consultati medicul giencolog pentru evaluare si tratament adecvat. Posibil sa fie o candidoza insa trebuie confirmat de un medic specializat.

Andreea

acum 8 ani

Bună ziua ..! Îmi poate spune și mie cineva ce trebuie să fac să scap de secreția vaginală abundență.....după ciclu ,a două sau a treia zi începe să îmi curgă o secreție așa ca un fel de muci cu miros foarte urât (de spermă)