Miros urat al corpului si mai ales din zona intima?

Candidoza Afectiuni minore ale pielii

Postata de Utilizator11588771969 cu 2 ani in urma.

Prima data a inceput sa miroasa a urina din zona intima dar acum tot corpul si toata transpiratia da miros de urina si in momentul cand sunt langa cineva care fumeaza mirosul se accentueaza tin sa precizez ca in pantaloni se imprima mirosul si desi spalati cnd ii iau pe mine incepe sa apara mirosul ca si cum am facut pe mine tin sa precizez ca ma spal ca am o igiena buna si ginecologic toate analizele mi au iesit bine sunt disperata nu mai stiu ce sa fac ca nu imi vine sa mai ma aproprii de nimeni din cauza mirosului ca ma fac de rusine poate cineva sa ma ajute a mai trecut cineva prin asta?

Raspunsuri (1)

🙏

acum un an

Buna,

Recomand sa faci urgent o ecografie abdominala generala și sa mergi urgent la medicul urolog. Timp de aproape un an am simțit ca îmi miros mâinile a urina din când in când, analize făcute, totul minunat pana când un medic s-a gândit sa îmi dea sa fac o ecografie generala abdominala. De aici viața mea a luat o alta întorsătura. Nu vreau sa te sperii, doar spun prin ce am trecut. La ecografie mi s-a descoperit o tumora renală cat o portocala și a fost nevoie de nefrectomie. Mentionez ca nu ma durea nimic, analizele erau in cei mai buni parametri (toate, inclusiv fierul, absolut toate), singurul simptom era acel miros din când in când.
Citez o Somitate: “Sa va fie frica de ce NU doare, nu de ce doare”.
Sănătate multă!🙏