menstruatie intarziata

Candidoza

Postata de brunetaskumpyka cu 11 ani in urma.

buna ziua ma numesc Alexandra si am 27 de ani sunt foarte speriata deoarece mi-a inatrziat menstruatia 5 zile iar mie imi venea regulat mereu la 22 de zile miam facut 2 teste de sarcina si au iesit negativ am o durere foarte mare in partea dreapta la ovar nu stiu ce se intampla va rog sa ma ajutati cu acceasta problema.Va multumesc

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Poate fi o afectiune inflamatorie la mijloc ( de ex anexita) care poate duce la interzierea menstruatiei. Alte cauze posibile: stres, tulburari hormonale, tulburari metabolice, etc.

brunetaskumpyka

acum 11 ani

am fost la menstruatie pe 26 ianuarie pana pe 31 miam tot facut test de sarcina dar nimic doar o linie mi-a aparut am o durere de rinichi si de ovar in partea dreapta acum de vreo 2 zile nu ma mai durut doar stomacul si stare de voma ce poate fi menstruatia tot nu mi-a venit si o scurgere alba sunt foarte nelinistita azi am sami fac inca un test si daca tot nimic o sa merg la un ginecolog dar sunt foarte speriata deoarece poate este ceva grav am avut sterilet acum 4 ani lau scos deoarece nu lam suportat am facut o infectie urata dupa el si ce e adevarat nu mi-am tinut tratamentul recomandat de doctor poate fi ceva grav de atunci ?

roxanapisi

acum 11 ani

Am 23 de ani si am o problema din data de 28 feb, am o scurgere usoara de culoare maronie(nu miroase, nu am mancarimi). Am un cm foarte neregulat, aceste scurgeri nu sunt abundente desi mai am cate o durere ff usoara de ovare dar nu dureaza mult. Ultimul cm l-am avut in ianuarie cam pe 15 si a durat 3 zile in cantitate ff mica . Am facut sex neprotejat deoarece ne dorim cun copil. Vreau sa va spun ca eu am un chist ovarian dar este foarte mic si la indicatie medicului iau diane 35, 2 luni apoi fac pauza 4-5 luni pentru ca imi este foarte rau de la ele. ultima data cand am luat a fost in luna octombrie. de atunci nu am mai luat pastile. Nu umblu dezbracata am foarte mare grija de mine. In dimineata de 02.03.2013 cand m-am ridicat din pat mi-am simtit talpile ca niste pernute, sau daca ma ridit brusc ma ia o ameteala dar imi revin foarte repede. Mai nou am si dureri de cap,,,, ma poate ajta cineva

Andreea

acum 8 ani

Menstruatia mi.a venit in 2013 pe 20 decembrie , la inceput nu aveam dureri mari , dar au inceput sa fie disconforte si nu pot face nimic din cauza lor . Am dureri de spate si burta + piciorul drept , ameteli si stari de voma....imi este foarte frica sa nu fiu intr.o stare dinasta la examene in vara !