mancarimi vaginale

Candidoza

Postata de pufoasa cu 11 ani in urma.

Buna ziua,

Am fost la strand zilele acestea, iar seara a inceput sa am mancarimi in zona vaginala, oare am luat vreo boala din apa? Iar de cand iau si antibiotice pentru raceala am mancarimi si mai mari. Ce pot face in acest caz? Ma gandeam sa iau ovule Klion deoarece am mai luat, are ceva daca azi termin tratament cu Ospen de 1000, si de maine iau ovule Klion?

Va multumesc si astept raspunsul Dvs cat mai urgent

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este foarte probabil sa fi capatat o candidoza vaginala dupa administrarea de antibiotice care sa fie responsabila de pruritul ( mancarimea) vaginala.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog, sa se recolteze secretie vaginala pentru a beneficia de un tratament tintit.

victoras

acum 11 ani

Cere la farmacie TANTUM ROSA.Foloseste-l extern si intern 1-2/zi si iti vor disparea cu totul simptomele in max. 1 sapt.Alta data cind fol. antibiotic ia si un FLUCORIC(nu e scump,1o ron) si vei fi ferita de astfel de probleme.Sanatate!!!

Loredana

acum 11 ani

Am incercat un tratament naturist de pe o pagina web. Daca doriti va las sa il incerca-ti si dvs.scurgeri-vaginale.ro Nu mai lua atibiotice fara nistatin pt ca inmulltesc ciuperca de candida in corp. Imcearca remedi naturiste.

papa