mancarimi si usturimi in zona genitala

Candidoza

Postata de nuconteaza12345 cu 10 ani in urma.

Buna ziua. Acum 3 zile am facut sex cu partenerul meu, o data protejat, o data neprotejat (tin sa mentionez ca nu a ejaculat in mine), iar azi-dimineata nu am mai putut sa dorm din cauza mancarimilor pe care le am in exteriorul, cat si interiorul vaginului. Nu mai zic de aceea scurgere albicioasa, abundenta, cu miros neplacut si cu usturimile pe care le am cand urinez. Poate fii vorba de o candidoza? Boala cu transmitere sexuala? Cam ce ar trebui sa fac sa scap? Multumesc.

Raspunsuri (6)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Foarte probabil este vorba de o infectie vaginala.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog pentru evaluare si examen al secretiei vaginale- care pune in evidenta tipul de infectie.
De asemenea, este bine sa efectuati si un sumar de urina- pentru a exclude o infectie urinara.

gbi

acum 10 ani

si eu am aceeasi problema .. insa vreau sa flu daca pot scapa de aceste usturimi si mancarimi.. fara sa fie nevoie sa fac o vizita medicului ... de 3 zile am dureri si sper sa imi treaca ..

andreea

acum 9 ani

refds

andreea

acum 9 ani

Buna seara. Deci am dureri , mancarimi si acea scurgere albicioasa .. De la ce poate fi ? Am aceste simptome de 2 zile.... Va rog raspuns ! multumesc .

mihaela

acum 9 ani

am aceleasi sintome ca fetele de mai sus !!!!!! a.si vrea sa stiu dak si partenerul meu trebuie sa merga la doctor pt analize

andreea

acum 9 ani

ai reusit sa scapi de mancarime si usturime ? cum ? multumec