mancarimi genitale

Candidoza

Postata de aditusk cu 13 ani in urma.

buna fetelo..am si o o peroblema cu care ma confrunt de ceva timp...acum cativa ani am fost diagnosticata cu ciuperca micotica..am urmat tratament recomandat de medicul ginecolog insa a recidivat...m-am saturatsi sincer nu mai stiu ce sa fac mereu aceiasi problema ..m-am sturat sa se puna diagnostice sa urmez tratamente si sa nu dea rezultat...bafta in lupota cu micozele:)

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Partenerul facce tratament? Protectie folositi? Altfel e degeaba.

Dr. Corneliu DOBRE

acum 13 ani

Diagnosticul se pune dupa examenul de laborator al unei lame corect recoltate. Daca ti s-a recomandat tratament fara examen de laborator, recidiva este frecventa.
075dermato

Anca

acum 13 ani

Buna.Am si eu o intrebare scurgerile genitale la femei, sau mancarini, cateodata usturimi ce inseamna?Trebuie intrebat medicul de familie sau cel de specialitate, sau pe amandoi,mentionez ca am avut probleme cu infectia urinara.

Ionela

acum 7 ani

Buna,eu te asi sfatui ca pe sora mea si eu am trecut prin acelas caz ca si tine si credema ca ajunsasam la disperare da mam rugat mult la bunul dumnezeu si ma indrumat ce sa fac am mers la un microscop.acolo iti descopera si ce ai si ce nu ai.este mai bun decat ginecalog sau ptr testurile papa nicolau.multe fete sau femei nici nu stie de asa ceva sau mici nu a auzut de asa ceva.eu la facut in grecia pe insula in iraklio.