mancarime vaginala

Candidoza

Postata de m_adela84 cu 14 ani in urma.

buna ziua,am urmat un tratament cu antibiotice pt pneumonie si au inceput sa ma usture cand merg la toaleta,sa ma manance,ce credeti ca este?credeti ca sotul meu este afectat?se poate transmite?multumesc

Raspunsuri (3)

Sheila

acum 14 ani

Poate fi vorba de o candida care poata sa apara din cauza consumului de antibiotic sau o infectie urinara.
Daca este candida, da si sotul este afectat dar pt el tratamentul va fi simpu, o crema sau ceva pastile.
Mergi si fa o analiza a secretiei si a urinei si vezi care este cauza, nu este ceva grav dar trebuie tratat

tneagu ionela

acum 14 ani

dupa contactul sexual am o stare de mancarime si am facut o iritatie dupa care mi sa luat pielea. cu ce ma pot trata/ce

vasilica ionela

acum 12 ani

ma mananca ft tare vaginul datimi va rog niste sfaturi