mancarime genitala

Candidoza

Postata de pca cu 13 ani in urma.

de 3 zile ma confrunt cu o mancarime in zona genitala precizez ca eram si in perioada menstruatiei,local se prezinta ca niste bubite mici grupate, acum o luna am facut si un tratament pentru candidoza iar totul a fost bine la urmatorul control.Ce ma fi putut irita?Si cum as putea trata?Multumesc

Raspunsuri (4)

Carpe Diem

acum 13 ani

Este posibil sa fie o iritatie provocata de absorbant, mai ales daca calitatea lui este mai sp***a. Spala bine zona cu gel intim si/ sau bicarbonat . Daca totusi in 24 de ore nu se amelioreaza sau nu dispare mergi la control sa nu fie altceva.

flori

acum 13 ani

Eu am si diabet si am mereu aceste mancarimi care sunt provocate si din cauza zaharului din urina pentru ca microbilor le place mult sa se dezvolte acolo fiind si glucoza. Un sfat este sa fie o igiena corespunzatoare si sa folositi crema Medacter sau sa cereti un sfat de la cabinetul nr 0770982032 Bucuresti Universitate.
SANATATE

oana

acum 13 ani

Buna! si eu am exact aceeasi problema! Poti sa imi spui si mie cum ai rezolvat o? Merci!

Diana20

acum 7 ani

Bună ziua. Am 16 ani și de o săptămână aproape am niște mâncărimi insuportabile urmate de o iritatie și niște usturimi îngrozitoare . Am luat ovule și crema canesten , clotrimazol , crema de galbenele și m.am spălat cu tamtum rosa și cu ceai de mușețel , însă nu au dispărut ci doar s.au diminuat dar nu foarte mult. Îmi puteți spune ce sa iau ca sa dispară definitiv pt ca nu le mai suport și o sa o iau razna :(. Mulțumesc