Ma ustura rau in gat ?

Candidoza

Postata de Utilizator11605665827 cu 3 ani in urma.

Buna ziua de ceva timp ma ustura in gat și simt uscat totimpul și ma deranjaza și când respir și am observat ca am pe limba spre gat in jos niște bubițe rosii cât o boaba de Mazăre
Am fost la ORL dar nu aveam acele bubițe ieșite doar ma ustura in gat și mi-a zis ca ju am nimic și poate doar o candidă
Extrudat am făcut dar dor pt depistarea streptococ ca nu am știut ca de face și pt bacterii fungi așa mi-a prescris doc și încă nu scap de senzația asta de usturime in gat

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiunile-tiroidei/legatura-dintre-glanda-tiroida-si-durerea-de-gat-sigur-nu-stiai-aceste-l_15740