lomexin

Candidoza

Postata de Emilia62100547 cu 15 ani in urma.

am fost diagnosticata cu candida dupa care am primit tratament 7 zile cu diflucan capsule si 6 ovule de lomexin p care trebuie sa mi le administrez cate unul la 5 zile.vreau sa stiu daca modul de administrare a ovulelor e bun pt ca am mai auzi fete care au urmat acelasi tratamnt ,dar luau ovulele la 1-2 zile. multumesc

Raspunsuri (2)

Emilia62100547

acum 15 ani

am fost diagnosticata cu candida dupa care am primit tratament 7 zile cu diflucan capsule si 6 ovule de lomexin p care trebuie sa mi le administrez cate unul la 5 zile.vreau sa stiu daca modul de administrare a ovulelor e bun pt ca am mai auzi fete care au urmat acelasi tratamnt ,dar luau ovulele la 1-2 zile. multumesc

Iacob15

acum 15 ani

buna,
lomexiunl este indicat in candida, intradevar, dar vad ca ti-a dat alt mod de administrare, unul la 5 zile, si eu am luat lomexin, 1 seara timp de 3 zile, si au avut efect.Am avut candida si eu, si am tratat-o si cu tratamente naturiste cum s-ar zice: seara ma spalam cu apa claduta cu o lingura mare de bicarbonat de sodiu, a doua seara imi faceam irigatii vaginale cu ceai de galbenele (8 ling la 1 litru de apa + 1 lingurita bicarbonat sodiu), timp de o saptamana, dupa spalare, tamponezi zona foarte bine si aplici unguent clotrimazol. Dimineata aplica un pic de unguent de galbenele si maseaza usor locul, cu degetul in interiorul vaginului, cat poti tu. Multa sanatate, sper sa te ajute tratamentul. La mine a dat rezultate, si nu am mai avut probleme.