iritatie si dureri in vagin repetate in perioada premenstruala

Candidoza

Postata de ralumaria cu 9 ani in urma.

Buna ziua,

Am si eu o problema, care persista de cateva luni. In fiecare luna in perioada de ovulatie si cu cateva zile inainte de menstruatie am mancarimi pe labii si sunt foarte iritata ( rosie) in zona vaginului, de altfel la urinare in zona respectiva ma arde foarte rau. Initial m-am gandit ca poate fi de la epilat sau sa am o alergie la vreun sapun. Astfel ca mi-am luat sapun de la Johnson''s baby, am evitat sa ma mai epilez cu lama in interior, dar degeaba in aceiasi perioada a lunii patesc acelasi lucru. De aici si disconfortul in timpul actului sexual, ma dor peretii vaginului mai ales la penetrare. Am folosit ca unguent Clotrimazol si Nidoflor, dar nicio imbunatatire. Mentionez ca pana acum nu am mers niciodata la un control ginecologic desi mi-am inceput viata sexuala de mai multi ani. Astept pareri ( remedii) si chiar sugestii, unde mi-ati recomanda sa merg pentru un prim consult ginecologic? Multumesc anticipat de raspuns!

Raspunsuri (3)

MembruMobileApp150330210424364

acum 7 ani

Buna
Ai rezolvat problema?
Si cum?

Utilizator11547314541

acum 5 ani

Bună, ma confrunt cu aceiași problema de câteva luni. Tu cum ai rezolvat problema?

Rox

acum 2 ani

Posibil sa ai herpes genital!