Iritatie persistenta(vaginita)

Candidoza

Postata de SwanHeart cu 13 ani in urma.

De 2 zile am o iritatie persistenta insotita de usturime si scuame in zona organelor genitale.Am citit ca ar fi din cauza excesului de sex?insa nu am facut mai mult de 2-3 ori pe sapt.
Un unguent pentru a-mi trece acest discomfort se poate gasi in farmacii?
Multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Poate fi o BTS. Este necesar consultul unui medic ginecolog pentru diagnostic si tratament. Orice afectiune din zona genitala lasata netratata sau tratata necorespunzator poate duce chiar la infertilitate.

SwanHeart

acum 13 ani

Multumesc mult!
M-am documentat despre BTS si acum voi merge la un consult.
O zi buna