intarziere menstruatie . urgent!

Candidoza

Postata de adela92 cu 15 ani in urma.

buna seara. sunt noua pe acest forum si am intrat in speranta ca poate ma va putea lamuri cineva. pana aceasta luna am avut menstruatia intotdeuna f regulata , insa acum mi-a intarziat 3-4 zile.mai mult , am simptome de infectie si cred k este candida( am mai avut si recunosc si simptomele) din ce am cautat pe net , unele motive pt aparitia infectiei care si a facut simtita prezenta la a 2-a zi de intarziere este sarcina. sunt foooooooooooarteee speriata. va rog , daca se poate , sa ma lamureasca cineva. am facut si un test si mi a iesit negativ , insa am inteles k el este concludent abia dupa 7 zile de intarziere. va rog ajutati ma , multumesc mult

Raspunsuri (7)

ciceron

acum 15 ani

an intrerupt anticonceptionalele in octombrie,de atunci am avut menstruatie regulata ciclu de 29 de zile,pe 14 februarie am intretinut relatii sexuale cu partenerul neprotejat (penultima zi a menstruatiei),apoi de pe 18 pana pe 3 martie am fost internata in spital cu probleme la rinichi,infectie,si dupa ce am iesit m-am protejat cu prezervativu dar in timpul peetingului neam atins,normal menstruatia ra fi trebuit sami vina pe 15 16 si mia intraziat deja 5 zile azi fiind 20 vineri,care sunt probabilitatile sa fiu gravida?am facut un test si mi-a iesit negativ,dar care ar putea fi cauza intrazieri este ceva normal?sau as putea fi gravida?

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Testul de sarcina tip "barza" iti poate da un raspuns la cel putin doua saptamani de la contactul sexual. Mie mi-a iesit pozitiv dupa 9 zile intarziere.
Asa ca, ori mai astepti 2-3 zile si repeti testul. Ori mergi si-ti faci un test de sarcia pe baza de sange testul beta-HCG, care da rezultate in 8-11 zile de la fecundarea ovulului.
Pentru ca zici ca ai avea si o candida, ar fi bine sa-ti faci si un control ginecologic sa vezi adac intr-adevar e vorba de candida, pentru a urma un tratament.
Numai bine!

ciceron

acum 15 ani

L-am repetata si astazi testul azi fiind a opta zi de intraziere si a iesit tot negativ!eu primul test l-am facut saptamana trecuta si a trecut ceva timp de la contact nu numai 2 saptamani!acum ma gandeam ca intrazierea poate fi si din cauza tratamentului cu antibiotice din spital,am avut colica renala si infectie urinara si am luat foarte multe antibiotice...nu stiu ce sa fac..sunt ingrijorata oricum ca nu stiu sigur ce poate fi!multumesc

Maria

acum 11 ani

Buna ziua!.Am o mare nalamurire.Mi''a intarziat menstruatia o sapt si o zi.Trebuia sa imi vina p 18 februarie dar nu mia vn ink si suntem pe data de 26 februarie.Cred k sunt si racita pt k am avut des scurgeri albicioase,si iubitul meu a zis sa iau niste antibiotice.Am loat o tableta de 10 dar nu sa intamplat nimik.Nici o schimbare doar k acum nu prea mai am scurgeri din alea albicioase...Am 17 ani.E prima data knd mi se intampla asta si knd imi intarzie.Ce sa fac?Va rog mult sa ma ajutati,multumesc anticipat.

anonima

acum 11 ani

Maria (cu 3 saptamani in urma)

Buna ziua!.Am o mare nalamurire.Mi''''a intarziat menstruatia o sapt si o zi.Trebuia sa imi vina p 18 februarie dar nu mia vn ink si suntem pe data de 26 februarie.Cred k sunt si racita pt k am avut des scurgeri albicioase,si iubitul meu a zis sa iau niste antibiotice.Am loat o tableta de 10 dar nu sa intamplat nimik.Nici o schimbare doar k acum nu prea mai am scurgeri din alea albicioase...Am 17 ani.E prima data knd mi se intampla asta si knd imi intarzie.Ce sa fac?Va rog mult sa ma ajutati,multumesc anticipat.

raspuns: maria, ti a mai venit menstruatia? si eu am o prb asemanatoare...trebuia sa imi vina pe 18 martie si suntem in 25 martie...am facut si doua teste si negative...dar nu stiu ce sa cred...

Ecaterina

acum 10 ani

buna am si eu o intrebare am intirziere 7 zile de ciclu pastile sau ceva invectii nam test am facut si mea rata negativ cine posami spuie dece si dince cauza????????????

Roxana

acum 8 ani

Roxana.Buna mi-a venti menstruatia si in prima zi de menstruatie mia aparut o infectie urinala am niste dureri de nu mai pot cand mi se opresc problemele si iar imi apar va rog daca ma poate cineva ajuta cu un sfat acum sunt in strainatate nu prea pot sa merg la ginecolog si am avut intarziere la ciclu o luna si 2saptamani am facut test nia esit negativ nu mai pot de durere ma ustura ingrozitor .Un sfat ce asi putea face va multumesc din suflet😓