injectii

Candidoza

Postata de dafff67 cu 13 ani in urma.

buna ziua! pt candidodoza exista si injectiii???oare au efect??
am auzit de vaccinul ib 10 ! credeti ca e recomandat sa-l fac??

Raspunsuri (3)

valmary

acum 13 ani

pentru tratarea definitiva a candidozei trebuie sa scapati mai intai de CLAMYDIA,acesta e virusul °mama°ca s-i spunem asa,altfel va veti confrunta intotdeauna cu aceasta candida la cea mai usoara raceala,oboseala ,stres,etc etc.tratandu-va de candida fara a fii sigura ca nu e si clamydia e ca si cand v-ati fii tratat doar la suprafata,iar dedesubt nu .clamydia se trateaza cu antibiotic,cel mai bun ar fi azitromicina,dar consultati un medic pt a nu fii alergica.este recomandat a se trata si partenerul,altfel o veti da de la unul la altul.faceti un test pt clamydia este recomandarea mea.e simplu si eficient daca vreti sa scapati definiv

dafff67

acum 13 ani

stie cineva de ib10???

MARI..

acum 13 ani

Din cate stiu ,vaccinul de care amintesti se prescrie in cazurile grave de infectie , atunci cand candia a ,, invadat ,, intreg organismul , slabindu-l f mult .