igiena intima

Candidoza

Postata de oanna_22 cu 12 ani in urma.

buna ziua.as dori sa ma ajute cineva cu un raspuns daca se poate....ce produse pentru igiena intima trebuie sa folosesc ac***a in vedere ca fac des candida?m-as bucura daca mi-ati da cateva denumiri.multumesc anticipat

Raspunsuri (5)

Dr. Nicoleta Grosu

acum 12 ani

Sapun cu ph bazic.
Acestea sint sapunurile pt copii, sau anumite produse pt adulti (de ex, eucerin, gel de dus, cu ph 5).

oanna_22

acum 12 ani

va multumesc pentru raspuns.

oanna_22

acum 12 ani

astazi am mers la farmacie si mi s-a recomandat gelul pentru igiena ano-genitala PLANTINTIM.o fi bun?

Dr. Nicoleta Grosu

acum 12 ani

Are actiune antifungica, deci ar trebui sa fie bun.
Ce nu am inteles din prospect este daca se utilizeaza ca si gel de dus PENTRU spalat sau se foloseste DUPA spalatul cu sapun. (dar cred ca asta este mai putin important; important insa este efectul antifungic)

MembruMobileApp1490368415

acum 7 ani

iti recomand Neutro Med Freschezza cu un ph 3,5 , e un produs italian, antibacteric ce il folosesc s eu pt aceiasi problema. eu il comand de la Italian Shops un magazin online ce expediaza direct din Italia.... adresa_web_filtrata /adresa_web_filtrata. html