glande salivare

Candidoza

Postata de elenastancu66 cu 11 ani in urma.

am salivatie vascoasa si ustura limba si gatul daca o inghit ,,limba alba si poroasa

Raspunsuri (3)

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Mergeti si recoltati-va un raclat lingual, cu examen micologic , ptr. a exclude o stomatita candidozica.

elenastancu66

acum 11 ani

am facut acest lucru de 5 ori in ultimul an ...toate analizele sant bune ....astazi am fost la facultatea de stomatolofie pentru patologie orala si mi s a pus diagnosticul de gura uscata ,,,nu am suficienta saliva din cauza medicamentelor .....mi s a recomandat o apa de gura fara alcool ...guma de mestecat ...multe lichide si ....multa nesimtire ....exact asa sa exprimat doctorita ,,,a zis ca este o perceptie eronata .....o sa merg peste o luna la un control....acesta este ultimul diagnostic pus de un specialist ,,,,

Cosmina

acum 8 ani

Buna eu am problema asta de un an de zile si doctori din germania mea dat Un dianostic ca am Un canal salivar in fundat si fac tratament termin de 3 luni si analiza la singe la 2 saptamani