Frecvente celule epiteliale.Foarte frecventi bacili G+ cu lungimi diferite.Frecventi coci G+ dispusi in diplo si in mici gramezi

Candidoza

Postata de claudia382 cu 14 ani in urma.

ce tratament imi recomandati in urma acestui diagnostic?am facut tratament cu poliginax si nu m-a vindecat.Am aceleasi afectiuni in continuare de mancarime vaginala iar cateodata si exteriaoara iar cand imi dispare mancarimea vaginala imi apare in zona anusului chiar si interiorVa rog dati-mi un tratament care sa nu ma mai chinuie aceste simptome.Cu multumiri

Raspunsuri (3)

claudia382

acum 14 ani

as dori sa stiu ce tratament trebuie sa iau pentru simptomele pe care vi le-am relatat

Emilia

acum 11 ani

Buna ziua,

Am o intrebare daca ati putea sa ma ajutati daca analizele de mai jos sunt ok sau nu si ce ar trebui sa fac daca nu sunt ok. Multumesc mult.

Celule epiteliale - frecvente
Leucocite - relativ frecvente
Levuri - absente
Trichomonas vaginalis - absent
Flora mixta gram pozitiva - frecventa
Bacili Doderlein - rari

Oops

acum 10 ani

Ai aflat?ce ai luat?