fluomizin...daca intrerupi o zi

Candidoza

Postata de ioniciiii cu 12 ani in urma.

am inceput tratamentul cu fluomizin..iar a 2 seara nu mi-am mai introdus pastila(ovula) si am avut a 3 zi contact sexual...si seara mi-am continuat tratamentul ...ink 5 zile fara intrerupere ..se poate oare sa nu isi faca efectul k am intrerupt o zi ?

Raspunsuri (2)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

ne-ati putea scrie despre ce afectiune este vorba si daca mai urmati si alt tratament in afara de fluomizin?

va urez o zi buna

ioniciiii

acum 11 ani

Buna ziua! de atunci au trecut 7 luni nu am mai raspuns ca mi-a trecut, insa acum am altceva. Ma mananca in zona genitala foarte tare si am niste sercretii albe dar nu miros. am citit pe internet sa imi cunpar canesten crema mi am luat si ovule de clotrimazol si mi am facut spalaturi cu bicarbonat. sper sa imi treaca. dar partenerul ce trebuie sa faca in aceasta situatie daca am avut contact cu el in zilele trecute si a luat si el ce trebuie sa ia!
Va multumesc!