Fisuri la nivelul labiilor

Candidoza

Postata de cosmina59 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

Acum o luna am fost la doctor, si mi-a dat tratament pentru candida ... gyniel pentru 7 zile, dimineata o pastila oral si seara vaginal, si inca ceva... crema intr-o siringa doza unica, insa problema mea, si anume fisurile care mi se produc la nivelul labiilor, pana acum apareau la contact sexual, acum insa au aparut si fara contact, apar intre labiile mari si labiile mici. Imi puteti da un sfat va rog frumos, nu mai stiu ce sa fac pentru ca ma ustura foarte tare, le-am dat cu crema de galbenele. sunt ca niste zgarieturi destul de superficiale, insa sunt deranjante! VA MULTUMESC!

Raspunsuri (4)

Dr. Mirela Telipan

acum 12 ani

Incercati cu crema Cicalfate firma Avene, 2-3 aplicatii zi.

aua

acum 10 ani

nu esti sing. din pacate...e ceva straniu ce se intampla si cum apar aceste fisuri...incearca mibazon .....farmacie veterinara ....

alee

acum 10 ani

Si eu am avut o perioada prob asta..de ceva timp a incetat..prob apare cand port pantaloni stramti sau cand ma deranjeaza lenjeria intima..incearca sa folosesti canesten crema..este foarte eficienta,nu doar extern,ci si intern..in plus,un alt factor al aparitiei micilor crapaturi este faptul ca am folosit detergenti intimi care nu numai ca ma faceau sa simt pielea mai uscata,ci agravau situatia..si tantum rosa,gel intim sau pliculete,este foarte bun..incearca si vei vedea!

Diana

acum 7 ani

Eu folosesc si Dermovate crema.