Exista riscul de : cancer de col uterin?????

Candidoza

Postata de romyna22 cu 11 ani in urma.

Buna ziua! De cca 2 ani am pbm cu scurgerile abundente si urat mirositoare, cu greu mi-am facut curaj si am mers la ginecolog...... mi-a zis ca am Candida. Am facut mai multe examene de secretie si rezultatul este: Levuri-rare, Leucocite-fregvente, Flora microbiana -prezenta, ...astea sunt rezultate care,mi-a zis medicul, ca nu au iesit bine. Dar cel mai mult ma ingrijoreaza rezultatul testului Babes-Papanicolau : Clasificare Papanicolau: C 2/3 -frotiu inflamator
Clasificare Babes-Papanicolau: C 2/3 frotiu inflamator
Clasificare Bethesda- Negativ. nu stiu ce inseamna toate astea ptr ca d-na dr.nu prea mi-a explicat, decat ca....rez.Papanicolau este grav si ca exista riscul de cancer. Va rog din suflet ,daca se poate, sa-mi raspunda un specialist. Mentionez ca am 26 ani... Ca si tratament mi-a fost prescris: 3 cutii ovule Cervucid, 10 pastilute Doxicilina si unguent clotrimazol!!! Suneti-mi,va rog, exista riscul de cancer? si daca tratamentul este suficient!
Multumesc!!

Raspunsuri (3)

eva40

acum 11 ani

te rog din suflet sa ma cauti,chiar si duminica
0753020768 sau ***@yahoo.com
pot sa te ajut

romyna22

acum 11 ani

"eva40"...nu multumesc, nu am nevoie de ajutor...doar de un sfat sau de o interpretare a rezultatului, de la un specialist. multumesc!

eva40

acum 11 ani

Romina ,nu te inteleg!ma cunosti cumva,imi cunosti pregatirea?eu nu trimit la bolnavii la cabinete aiurea ca si tine draga mea ci ii ajut.Am o experienta de 17 ani in domeniul asta. Nu ma jigni.