Examen PapaNicolau

Candidoza

Postata de Lorenaa cu 12 ani in urma.

Am facut testul PapaNicolau si in urma acestuia am primit rezultatul acesta : Celularitate normala , rare polimorfonucleare , rare hife Miceliene , absent TR/GO , Frontiu inflamator PaP II , leucocite numeroase , celule endocervicale , Dep.Chlamydia(endocol) negativ . Va rog sa imi spuneti daca este vorba de ceva micoza sau infectie sau este ceva mai grav ? va multumesc

Raspunsuri (3)

Pena

acum 12 ani

Cred ca ai o rana pe colul uterin (pap II) dar care se vindeca cu tratamentul dat de dr. Doctorul la care ai fost nu ti-a citit rezultatul, nu ti-a recomandat tratament? Urmeaza cu strictete tratamentul pe care-l primesti si dupa terminarea lui, mergi la control unde se repeta analizele si eventual tratamentul. Eu nu sunt dr iti spun din experienta ca am avut astfel de probleme care s-au razolvat. Sanatate.

Lorenaa

acum 12 ani

Multumesc pentru raspuns . Ieri am primit rezultatele testului si abia azi are program medicul ginecolog la care merg eu . Sper sa nu fie ceva grav si prin tratament cu pastile si ovule sa imi rezolv problema

bubulica

acum 12 ani

draga mea nu stiu daca ai reusit sa vb cu medicul ginecolog,dar din cate vad eu ai un frotiu de tip II,asa ca la o femeie activ sexual este un rezultat bun,posibil sa ai ceva de natura inflamatorie.multa sanatate