Este normal sa nu simti placere ?

Candidoza

Postata de Dy90 cu 11 ani in urma.

Este normal sa nu simti placere dupa 7 luni de la inceperea actului sexual?Cam pe scurt povestea mea: Mi-am inceput viata sexuala acuma 7 luni,la inceput timp de 1 saptamana avam dureri groaznice nici nu suportam penetrarea...Pentru ca viata sexuala era un capitul nou din viata mea,m-am ales cu o candidoza de care nu am mai scapat.Am fost la ginecolog,am luat tratament,dar a recidivat de 3 ori dupa aceea.Momentan se pare ca am scapat de ea,dar idea este ca nici acum dupa 7 luni nu simt nici un pic de placere.Nu e vorba de partener aici,ci de mine eu sunt vina !De fiacare daca cand se face penetrarea oricat as fi de excitata ma doare putin,iar apoi durerea trece la fel si usurimea.Apoi in timpul actului totul e ok,doar ca nu simt nimic !!!!Va rog sa ma ajutati daca ati mai fost in situatie

Raspunsuri (7)

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Nu mentionati ce varsta aveti, dar sunteti la inceput si trebuie sa invatati sa va cunoasteti corpul; placerea tine mai mult de dispozitia psihica decit de cea fizica; probabil sunteti inca inhibata, invatati sa va relaxati, iar partenerul sa fie dispus la un preludiu suficient; folositi de asemenea lubrifiant vaginal ptr. a evita uscarea mucoasei avaginale si dureri in timpul contactului sexual.

Elena

acum 11 ani

Incearca si tu si partenerul acest supliment. Eu il i-au de 3 luni de zile si este extraordinar. S-a imbunatatit foarte mult relatia cu sotul.

http://***/articol/Produse/Produse_Energetice/AgeLOC_VITALITY-438.html

Dy90

acum 11 ani

Ms de sfat

Paula2007love

acum 9 ani

Buna,as vrea sa iau legatura cu tine daca se poate deoarece ma confrunt si eu cu aceiasi problema. [email protected] multumesc anticipat

Utilizator11567264222

acum 4 ani

Buna,cu aceeași problemă ma confrunt si eu,ai rezolvat o? Chiar mi as dori sa ma ajuți,sunt putin disperată.

necunoscut

acum 5 luni

Buna. Ai mai rezolvat problema? 🥲am un an si jumatatea de cand mi am inceput viata sexuala si niciodata pana acum nu am avut placere la penetrare, efectiv nu simt nimic

Alina

acum 4 luni

Ai rezolvat ceva ? Și eu sunt în aceeași situație