este cineva care a scapat de candidoza??

Candidoza

Postata de cu 14 ani in urma.

am fost la medic si in urma unui examen micologic mi sa recomandat tratament cu Biazol si Nizoral o data pe zi timp de 7 zile.in primele 3 zile totul parea sa fie ok ,roseata disparuse si credeam ca am scapat dar a 4 sau a 5 zi a reaparut roseata.exista si un alt tratament??am gresit oare cu ceva??

Raspunsuri (16)

shadow

acum 14 ani

alte recomandari au fost clotrimazol in exterior si ginofort in interior, o crema care se introduce o data si cica in 2 ,3 zile dispare problema... acum depinde si de persoana, organism etc... si de medic.Insanatosire grabnica!

gabytza

acum 14 ani

si eu am avut candidoza,am luat tratament cu o crema vaginala si una pe care o aplicai local.dupa ceva timp am luat antibiotice si am observat ca am mancarimi,dureri si cred ca am luat iar candida.mare atentie la antibiotice!acum o sa ma duc iar la medic

Vasa

acum 14 ani

Ma fato doctorul a uitat sa-ti spuna sa-ti schimbi si chilotii,o fi zis ca macar atat sti.

acum 14 ani

vai ce inteligenta esti!!! ce am intrebat eu si ce ai raspuns tu

maru

acum 13 ani

cred ca esti nesimtita de ai dat asa comentariu

gabytza

acum 14 ani

incercam sa iti spun ca nu esti singura care trece prin asa ceva...........dar imi pare rau ca am discutat cu tine... vad ca sunt singura....altele nu stiu decat sa vb la misto....

acum 14 ani

pe ce lume traiti ????nu era vb de tine era vorba de VASA dar ce mai conteaza

gabytza

acum 14 ani

am inteles aia nu stie decat sa vb la misto...apropo multa sanatate!

IOANA

acum 13 ani

DE CANDIDA NU SE SCAPA

acum 13 ani

ai sa razi dar am scapat

Iuli

acum 13 ani

E chestie de imunitate si de tratarea partenerului. Si de candida nu se scapa caci traieste in corpul nostru, ideea e sa nu se manifeste.

Cristian

acum 10 ani

Ai dreptate . Esti inteligenta

acum 13 ani

da ai dreptate

dia23

acum 13 ani

KING dar tare necioplita mai esti ..mi-ar fi rusine in locul tau..

nume

acum 11 ani

si problemele vezicii biliare sau renale creeaza candidoza vaginala.

Cristian

acum 10 ani

Roseata a aparut din cauza sexului cu partenera infectata , presupun.La sex neprotejat reapare