Este candida

Candidoza

Postata de DevilLife cu 13 ani in urma.

Am scurgeri alb-galbui,urat mirositoare,iar in vagin am ca un fel de pasta alba.Daca imi fac spalaturi vaginala sa ma curat de pasta aceea alba ma doare.Eu am si rana pe uter.Si trebuia luna asta sa merg sa imi fac cauterizare,dar din cauza acestei probleme numai pot face operatia.Deocamdata nu am bani pt control pana in 10 cand vine salariul si as dori niste sfaturi de la medici sa scap de problema asta.Nu e prima oara cand patesc asa ceva.De obicei,ca si acum,aceste scurgeri apar dupa menstruatie,iar de contact sexual nici nu se poate vorbi pt. ca nu vreau sa imi imbolnavesc partenerul si nici nu as putea din cauza durerii.Va rog sa ma ajutati!

Raspunsuri (9)

ela

acum 13 ani

spalaturi cu ceai de musetel in care sa pui si putin bicarbonat de sodiu.eu mi-am cumpurat de la farmacie tantum rosa granule pentru spalaturi intravaginale.multa sanatate!

Dr. Corneliu DOBRE

acum 13 ani

Trebuie sa faci un ''examen direct pe lama''. Numai asa se poate stabili cauza suferintei. Lama o poate recolta un dermatolog sau un ginecolog si o va examina un medic de laborator ( nu costa mult ! ). La recoltare te vei prezenta la 48 de ore dupa orice spalatura vaginala !!!
075dermato

simona

acum 13 ani

Mergi si fa o lama.Un bun ginecolog te poate scapa cu un tratament adecvat.Consta in spalaturi cu tantuum rosa in primul rind.

tyna

acum 13 ani

am mincarimi si usturimii in zona genitala cam de 4 zile iar acum a aparut si sotului meu aceste mincarimi si il pisca , ce poate fii ?

Raluca

acum 10 ani

am acelasi lucru am fost la ginecolog si mi-a dat niste "pastile" de introdus in vagin timp de 7 zile cel mai bine e sa te duci sa explici situatia si sa iti faci un control :)

valeriabociu

acum 10 ani

cel mai bn ar fi sa te duci la medic

vio

acum 10 ani

ma numesc vio astazi mam cauterizat in germania ma simt super cu toate ca imi era foarte frica dar miam luat inima in dinti am fost adormita nu am simtit nimic nici nu stiu cit a durat cind mam trezit am fost intrebata daca ma simt bine sper sa fac un copil poate asta ma va ajuta sa ramin insarcinata asa ca nu va speriati totu este ok

Utilizator11572817123

acum 4 ani

Eu am făcut doar o parte din rana dar a fost totul pe viu fara anestezie dar acuma am durei de burat și o scurgere abundenta nustiu daca este BN

Utilizator11572817123

acum 4 ani

Bun sun Ana Maria am 26 de ani și am o rana pe col uterin este o parte din ia cauterizata dar este mare și trebuie cauterizata pe bucăți dar am scurgere foarte multa nusti daca este normal ce pot sa fac nustiu ce consiliu îmi puteți da sunt in IT