eczema dishidrozica- va rog ajutati-ma

Candidoza

Postata de goorali26 cu 11 ani in urma.

buna ziua!in luna iulie miau aparut niste bubite micute la degetele de la picioare care reprezentau si niste mancarimi(precizez ca eram in germania).prima oara a iesit la un picior si apoi la celalalt erau ca niste cosulete mici cu apa.au inceput sa se umfle sa se sparga si am facut si infectie puternica, am fost la medic acolo mia spus ca am o ciuperca si mia dat sa iau un medicament urbason.mia trecut cat am avut tratamentul, mi sa uscat zonele afectate si a inceput sa mi se decojeasca piela mentionez ca intre timp mia iesit si pe maini si pe corp.am venit in romania pentru ca am vazut ca numi trece si am fost la un dermatolog care mia datdiagnosticul de eczema dishidrozica mia dat urmatorul tratament:FLUCOVIM 150 mg 1cp pe sapt. timp de 8 saptamani,BIAZOL 4 cuti,TAFICEN 4 CUTI si o cutie de TRIDERM. am luat toate aceste tratamente mai am doar 2 cuti de flucovim sa iau.parea cami trece dar a inceput sa ma manance iar pielea si sa mi se usuce mainile,sami apara cate o bubita.nu stiu ce sa mai fac va rog ajutatima nici nu stiu de unde sau de la ce am luat eczema asta

Raspunsuri (3)

monica

acum 9 ani

eu pot sa iti recomand exact acelasi tratament de la medic care l-am folosit pentru eczeme si piele uscata si pot sa zic ca a fost perfect. Deci medicul mi-a dat sa folosesc lotiunea de protectie de la Gloves In A Bottle si de atunci cand am descoperito m-am indragostit de ea. O recomand cu mare incredere.

cosmin

acum 8 ani

Cicaplast unguent (aplicat dimineata) si Avantan (aplicat seara) timp de 3 saptamani (sau pana la vindecarea completa)

Nita Alexandru

acum 8 ani

Buna ziua ! nu stiu ce boala am dar tot ce am se gaseste in comentarile de pe acest site,adica stiam ca aveam eczema dar nu stiam de care . Mie imi ies cosulete-le pe mana stanga la degetele aratator,mijlociu si inelar pe cel mic mi-a trecut .Si dupa cum v-am zis ma dau cu crema de arnica nu prea isi face efectu'' .Stau cu aceasta boala de mult timp si nu prea o mai suport , va rog ajutati-ma .