E doar candidoza ?

Candidoza

Postata de oana_tatiana cu 11 ani in urma.

Buna seara! Am luat antibiotic 10 zile pt o faringita streptococica si am facut candidoza . De prin a 6-7a zi de antibiotic , am inceput sa iau Metronidazol si Canesten (unguent) pentru candidoza si deja au trecut 4 zile , iar mancarimea persista. In plus, cand urinez, simt o usturime mica la nivelul labiilor si am observat ca in ultimele 2-3 zile, urina s-a inchis la culoare , culminand cu o tenta maroniu-rosiatica . E posibil sa fie mai mult decat candidoza? Mentionez ca antifungicul l-am luat fara a consulta un medic fiindca stiam din experienta trecuta ca atunci cand iau Augmentin , fac candidoza.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati medicul ginecolog si sa efectuati un sumar de urina.

Laryss

acum 11 ani

Eu am luat canesten crema si canesten ovule.