dureri in timpul actului sexual

Candidoza

Postata de gabrigabri cu 11 ani in urma.

Sunt o fata de 29 ani, de cam 2 ani ,am dureri cam mereu de ovare si in timpul actului sexual.A m facut un control anul trecut si analize la urina,au iesit negativ,am facut si papanicolau si mi-a iesit o infectie. Mi-au dat un tratament de ovule, creme vaginale, iar ovule, dar nu vad nici o schimare,tot mai am dureri, mai mult in partea dreapta. Ce poate fi?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa fiti reevaluata dpdv ginecologic cu ecografie transvaginala, examen secretie genitala, etc. In afara de o boala inflamatorie pelvina , endometrioza poata da si ea astfel de simptome. Insa, consultul ginecologic amanuntit este cel care confirma un diagnostic.

gabrigabri

acum 11 ani

buna ziua, va multumesc pentru raspuns.Am fost la ginecolog din nou si mi-a dat un disgnostic de VARICOCEL PELVIN,fac un tratament cu venoruton 500mg.astept sa vad ce rezultate dà.