Cum se utilizează Lomexin?

Candidoza

Postata de Utilizator11607457495 cu 3 ani in urma.

Salut! Pentru candidoza genitala, Lomexin ovul 600 mg e în doza unică? Sau trebuie repetat după 3 zile?
Am fost de nenumarate ori la doctor, am facut analize, tratamente si pentru alte afecțiuni, candida fiind cea mai puțin importantă si efectiv nu am primit tratament pentru ea când am fost la doctor.
Având în vedere că am un partener nou, cu care nu am avut încă contact sexual, vreau sa stiu daca pot avea contact protejat după 3 zile de la administrarea de Lomexin 600 mg si daca trebuie repetat.
Mulțumesc.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/greseli-in-administrarea-medicamentelor_18164