Cum scap de candidoza, barbat ?

Candidoza

Postata de costinmarian cu 11 ani in urma.

Buna, de o luna cred ca sunt si eu infestat cu candidoza, prietena mea a fost infestata si ea pe fondul tratamentului indelungat cu antibiotice si al imunitatii scazute. Desi nu am observat vreun simptom asemanator dupa 3 luni am inceput sa am cateva dintre simptomele mentionate mai sus, usturime la urinare, inrosirea glanului, usoare mancarimi, secretie albicioasa,pseudomembrana alb-galbuie, vascoasa, inodora, iar dupa utilizarea cremei cu nitrat de miconazol nu am observat nici o imbunatatire a situatiei. Inca am usturimi la urinare si secretite lichidului albicios inodor, ma poate ajuta cineva?

Raspunsuri (5)

Romina

acum 11 ani

aceste simptome le-a avut si sotul meu. A folosit cateva unguente insa aveau efect doar pe perioada tratamentului. Iti recomand tratamentul cu Candy Clear 5 sau Candelim. Sunt fabricate in SUA, dar le gasesti si la noi in Romania.

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Bine ar fi sa va vada un medic dermatolog,ptr. dg.cert, daca tot v-ati dg. singur si trat. nu a mers.

Miuta

acum 11 ani

Si eu sunt in tratament cu Candy Clear five si deja se vad rezultatele. Nu a fost nevoie sa fac trei luni de tratament, pentru ca si-a facut rapid efectul. Oricum il folosesc saptamanal, ca sa nu ma reinfectez

FaraNume

acum 9 ani

Buna ziua . am si eu problema candidozei ... mia tot dat medicul tot felul de tratamente ... nush aici in orasul Tulcea poate is cam ramasi in urma cu noutatii... un sfat ce produs sa folosesc ? scump ieftin care o fii , natural ... cum o fii ... sunt baiat .

Andrei

acum 8 ani

Eu ma chinui de 9 luni si nu mai scap :(((