Cum sa scap de candidoza pt totdeauna?

Candidoza

Postata de Ely.elle cu 14 ani in urma.

Nu stiu ce sa mai fac, cand am secretii ablcioase ca branza, cand doar un lichid transparent.. Numai pot suporta absorbantele zilnic :( Cum sa uit definitv de aceste probleme?

Raspunsuri (17)

Iuli

acum 14 ani

De unde stii ca e candidoza si ca nu e scurgerea zilnica normala a vaginului?

Ely.elle

acum 14 ani

a mai avut o prietena la fel :(

Dark Chocolate

acum 14 ani

secretiile vaginale isi modifica consistenta in cursul ciclului menstrual, de accea au aspecte diferite in functie de perioada ciclului; daca ai cumva alte manifestari gen mancarimi, usturime la urinat, dureri la contactul sexual sau numai scurgeri "branzoase" pe toata durata ciclului menstrual atunci ar fi bine sa mergi la ginecolog pentru un examen....poti sa o faci chiar si acum pentru linistea ta :)

Ely.elle

acum 14 ani

mutumesc mult

nicoleta as med

acum 14 ani

incearca sa faci spalaturi cu ceai de galbenele sau bicarbonat alimentaar

Ely.elle

acum 14 ani

Mersi mult :*

silvia

acum 14 ani

Mergi la ginecolog pt analize si tratament adecvat.Tratamentul ''''dupa ureche'''' iti agraveaza, de multe ori, simptomele.Daca nu vrei sa mergi la dr...... Cumpara bicarbonat de sodiu din farmacie, este special pt spalaturi. Poti cumpara ovule care acopera un spectru mai larg de recomandari si care contin nistatina. Sunt foarte bune si ovulele Cervugid. Sanatate.

Ely.elle

acum 14 ani

Mersi mult de tot :*

aditza

acum 14 ani

si eu am aceeasi problema de cand ma stiu. doctorii la care am fost mi-au zis ca sunt scurgeri normale,. am tot facut tratamente,spalaturi si tot nu am scapat. daca ai scapat cumva de scurgeri, spune-mi te rog si mie cum.

Phanter

acum 14 ani

Eu am avut prob si mai grave,dar am scapat d ele.E posibil sa ai candidoza care recidiveaza si asta nu o mai vindeci.poti doar sa o ti sub control.Mie de cate ori imi scade imunitatea revin la simtome

Ely.elle

acum 14 ani

am luat nijte ovule POLYGYNAX.. mi-a mai trecut trecut, nu de tot..mai am scurgeri dar foarte putin

Ely.elle

acum 14 ani

am luat nijte ovule POLYGYNAX.. mi-a mai trecut trecut, nu de tot..mai am scurgeri dar foarte putin

MIKAELLA

acum 14 ani

FETELOR EU AM 27 DE ANI SI AM 2 COPII SI AM TRECUT PRIN FOARTE MULTE LA PRIMUL COPIL DOCTORUL MI-A UITAT UN TAMPON DIN PANSAMENT INAUNTRU SI AM FACUT O MARE INFECTIE DUPA CARE AM RAMAS CU O SECRETIE FOARTE URATA AM FOLOSIT TOT FELUL DE OVULE PASTILE.ETC.SI DUPA 5 ANI DE CHIN CA SA ZIK ASA CA PT O FEMEIE E CEVA URAT O ASTFEL DE SCURGERE O PRIETENA DIN ITALIA MI-A RECOMANDAT MECLON OVULE SI CREMA SI ASA AM SCAPAT ACUM FAC SPALATURI DE 2 ORI PE SAPTAMANA CU TANTUM ROSA SUNT NISTE PLICULETE PA CARE LE PUI IN APA FIARTA SI RACITA SI LE PUI IN IRIGATOR SPER CA SI VOI SA AJUNGETI LA UN GINECOLOG SI SA-I SUGERATI DACA VA SUNT BUNE ACESTE OVULE SI CREMA MECLON IN SPERANTA CA VA-M FOST DE AJUTOR VA DORESC MULTA SANATATE!!

karina

acum 13 ani

va recomand bicarbonatul de sodiu am folosit si a dat rezultate si ceai de pelin intr-o sapt numai aveam nimik bafta

logos70

acum 13 ani

Exista un tratament eficient impotriva candidei, C-Free se numeste, se gaseste in sistemul mlm al firmei Coral Club International, il puteti gasi si pe siteul www.coralclubin.eu, va pot sta la dispozitie pentru amanunte.
Sigur, si imunitatea este foarte importanta, pe acest site gasiti si tratamente optime pentru imunitate, sanatatea femeii, sanatatea copilului, sanatatea barbatului, antioxidanti cu nanoclusteri, etc...

Violeta

acum 11 ani

Si tampoanele zilnice pot favoriza problemele ....

eu

acum 10 ani

http://tratamentcandida.ro/