Cum pot scăpa de candida în gât?

Candidoza

Postata de Utilizator11615302286 cu 3 ani in urma.

Salutare tuturor! Am o problemă cu candida în gât de mai mult de 3 ani, nu pot scăpa în niciun fel de ea.
Am încercat tratament cu antifungice, gargară cu sare, bicarbonat de sodiu, apă de gură cu apă oxigenată, am dat și cu glicerină boraxată cu nistatină..
Mi s-a recomandat să nu mai mănânc lactate și absolut nimic dulce dar văd că nu dă rezultate.
S-a mai confruntat cineva cu această problemă?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Candidoza-si-alte-infectii-micotice/candidoza-bucala-cauze-simptome-si-tratament_1355