colpita mistica

Candidoza

Postata de lary17 cu 14 ani in urma.

va rog sa-mi dati si mie un sfat;nu pot scapa de o secretie vaginala . in decursul a 2 luni, am fost la 3 consulturi ginecologice si 2 medici, si d fiecare data am avut alt diagnostic. Primul a fost de anexita si vaginita. am urmat un tratament cu flamexin, enhancin si poligynax ovule. p moment mi-a fost mai bine, si am zis sa consult parerea altui medic, iaracesta mi-a dat un tratament cu diclotard si polidin, iar diagnosticul congestie pelvina; dupa terminarea acestui tratament, am fost din nou la acest domn doctor si mi-a dat un alt tratament si alt diagnostic : colpita mistica, iar ca tratament macmiror ovule. Problema este ca am in continuare aceste secretii, sustinute de mancarimi amestecate cu usturimi. i-am propus o prelevare de secretie vaginala, si mi s-a spus ca nu e cazul. eu ce sa fac???? ce ,ma sfatuiti? va multumesc anticipat si astept cu nerabdare sfaturile d-voastra

Raspunsuri (4)

Adrienne

acum 14 ani

Ai fost la un cabinet particular ? De regula orice medic, pe langa controlul ginecologic[ mai ales ca observa o problema] ia o proba de secretie vaginala si una pt. testul PN. Mergi la alt cabinet si cere de la bun inceput aceste analize. Pe banii tai poti cere orice investigatie. Multa sanatate !

lary17

acum 14 ani

multumesc frumos pentru sfat si multa sanatate !!!! chiar maine eram hotarata sa merg ptr aceste analize !!

selinuta20

acum 14 ani

buna fati spalaturi cu ceai de musetel si introdu ovule seara si o sa iti treaca garantat spalaturi cu ceai de musetel dimineata si seara.este antimicrobian am avut si eu problema si mia trecut asa.

lary17

acum 14 ani

deja imi fac de vreo 2 luni, dar imi fac o seara cu musetel , iar seara urmatoare apa cu bicarbonat, si degeaba; iar azi la consultatie, doctorul mi-a spus sa folosesc irigatorul o seara da, o seara nu. multumesc frumos si multa sanatate !!!!!