Colpita micotica

Candidoza

Postata de cu 13 ani in urma.

Am fost diagnosticata cu aceasta colpita micotica si dupa ce tratamentul cu meclodin a esuat,am luat gynozol pentru ca m-am iritat foarte tare de la meclodin.Gynozolul a rezolvat problema creata de meclodin.Am folosit si canesten extern.A trecut iritatia,mancarimea insa la contact ma doare,ma ustura si nu inteleg de ce.Am zis ca este din cauza tratamentului,dar acesta a incetat de ceva zile.Poate ma lamuriti cele care a-ti patit la fel pana cand o sa ajung la medic,si asta inseamna saptamana viitoare.

Raspunsuri (1)

Ramona

acum 13 ani

Parerea mea este sa te duci la un control ginecologic,fiind diagnosticata cu aceasta afectiune necesita control periodik,adik nu este de lasat fa analiza PAPA NICOLAU! pupi cu sanatate.